• PRESCHOOL

  • Barbara Montgomery – Early Childhood Teacher
  • Julia Coble – Para
  • Kenna Beham – Para
  • ELEMENTARY

  • Terri Jennings – Kindergarten Teacher
  • Laura Miller – Kindergarten Teacher
  • Megan Haag – 1st Grade Teacher
  • Jestin Strange – 1st Grade Teacher
  • Sheila Huntington – 2nd Grade Teacher
  • Kaitlyn Magner – 2nd Grade Teacher
  • Mary Mericle – 3rd Grade Teacher
  • Amanda Richmond – 3rd Grade Teacher
  • Gina Wilson – 4th Grade Teacher
  • Amaris Hawkins – 4th Grade Teacher
  • Catherine Perkins – 5th Grade Teacher
  • Ashley Miller – Classroom Aide
  • Lynne Miller – 6th Grade Teacher
  • Brittany Carlson – Classroom Aide 
  • Jenna Haver- K-3rd Resource Room Teacher
  • Mary Altis – Para
  • Shirley Barondeau – Para
  • Michelle Bunyard – Para
  • Jenel Clark – Para
  • Anne Morgan – Para
  •  Sandra Rumford – Para
  • Kim Hodges – 4th – 6th Resource Room Teacher
  • Vera Byard – Para
  • Endra Dick – Para
  • Patti Gallardo – Para
  • Sandy Kill – Para
  • Shaylynn McCarty – Para
  • Linda Stewart – Para
  • Nikki Hankins – 6th-7th Resource room Teacher
  • Megan Davis – Para
  • Heather Nave – Para
  • Donna Madison – Library Aide
  •  Chris Haag – Elementary PE Teacher
  • Arlecia Elkamil – Elementary Music/Band Teacher
  • Joan Bennett – Title 1 Teacher
  • Cristen Bahr – Title 1 Aide
  • Jennifer McDow – Title 1 Aide
  • SECONDARY

  • Junior High Staff

  • Arlecia Elkamil –  JH Music/Band Teacher
  • Travis Kill – Math ( 7th, 8th, 9th) Teacher
  • Ashley McCoy – JH Spanish Teacher
  • Michelle White – JH Science  Teacher
  • Kathy Price –  JH Art Teacher
  • Dana Taliaferro – JH English 
  • Debra Zellner – JH Resource Room Teacher (7th, 8th)
  • Charlotte Green – Para
  • Karen Lampson – Para
  • Kelly Nault – Para
  • Amber Wilson – Para
  • High School Staff

  • Arlecia Elkamil – HS Music/Band Teacher
  • David Griesel – HS Ag Teacher
  • Eric Hansen – HS Business Teacher
  • Martha McGee – HS English (10th, 11th, 12th)
  • James Madison – HS Social Studies Teacher
  • Dave Miller – HS Math Teacher (10th, 11th, 12th)
  • Kathy Price – Art Teacher
  • Bobbie Qualls – FACS Teacher
  • Don Seaton – HS Teacher
  • Debbie Simmons –  HS PE Teacher
  • Dana Taliaferro – HS English (9th)
  • Kevin Weber – Industrial Arts Teacher
  • Michelle Weber – Counselor
  • Bobbie Wiseman – HS Tutor
  • Kay Kelly – Librarian 
  • Lynette Kill – Gifted Teacher
  • Boyd Koehn – HS Resource Room Teacher
  • Debbie Allen – Para
  • Tracy Deets – Para
  • Shirley Hedges – Para
  • Julanne Hilton – Para
  • Cassandra Jones – Para
  • Shirley Winn – Para
  • Debra Zellner – HS Resource Room Teacher (9th)
  • Charlotte Green – Para
  • Karen Lampson – Para
  • Kelly Nault – Para
  • Amber Wilson – Para
  • Stefni Hebb – Speech Para
  • CENTRAL OFFICE ADMINISTRATION

  • Bert Moore – Superintendent/Special Education Director/Food Service Director
  • Paula McAlister – Business Manager/Board Clerk
  • Debbie Stange – District Office Secretary, Food Service Secretary
  • Cindy Alberts – Special Education Secretary
  • Kendee Heck – Special Education Administration Designee/Speech Pathologist/Audio Specialist
  • Talia Leck – School Psychologist
  • Zach Fry – Technology
  • BUILDING ADMINISTRATION

  • Martin Burke – Principal/Assistant Superintendent
  • Chris Haag – Assistant to Administration
  • Mary Mericle – Assistant to Administration
  • Kevin Weber – Assistant to Principal
  • Dana Taliaferro – Athletic Director
  • Lisa Harrod – HS Secretary
  • Sheri Patteson – Elementary Secretary
  • Laurie Juaire – Secretary
  • FOOD SERVICE

  • Barbara McLean – Food Service Manager 
  • Toni Downing – Food Service Staff
  • Karla Julian – Food Service Staff
  • Traci Mull – Food Service Staff
  • MAINTENANCE/CUSTODIAL

  •  Mike McLean – Maintenance/Custodial
  • Ed Price – Custodial Staff
  • Clayton Elliott – Custodial Staff
  • Nicole Harper – Custodial Staff
  • TRANSPORTATION

  • Christy Tyler – Transportation Supervisor
  • Kelly Crum – Driver
  • Roanna Elliott – Driver
  • Peggy Folsom – Driver
  • John Griesel – Driver
  • Tamara Higbee – Driver
  • Twila McCammon – Driver
  • Juanita Miller – Driver
  • Tom Murphy – Driver
  • Melvin Winters – Driver
  • Katherine Firman – Sub Driver
  • Martin Burke_ Sub Driver
  • Boyd Koehn = Sub Driver
  • Jim Stange – Sub Driver
  • Howard Unruh – Sub Driver